X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

فریب بازی‌های مشهور را نخورید! آموزش بازی کلش آف کلنز

سه‌شنبه 27 بهمن 1394 ساعت 02:00

clash of clans,clash game,آموزش clash of clans,آموزش بازی کلش آف کلنز,بازی آنلاین,اموزش clash of clans,اموزش کلش آف کلنز,,کلش آف کلنز,کلش او کلنز,آموزش بازی جنگ قبیله ها,کلش گیم,کلش آو کلنز,جنگ قبیله ها,کلش آف کلنز فارسی

فریب بازی‌های مشهور را نخورید! آموزش بازی کلش آف کلنز

نسخه جدیدی از باج افزار مشهور CryptoLocker طرفداران گِیم‌های آنلاین را مورد هدف قرار داده است. باید مراقب امنیت خود باشید.محققان شرکت Bromium Labs نسخه جدیدی از باج افزار را کشف کرده‌اند که گیم بازهای آنلاین را مورد هدف قرار داده و سیستم آن‌ها را به ازای دریافت پول قفل می‌کند. این بدافزار که بیش از ۲۰ بازی را دربرگرفته است، از طریق یک وبسایت آلوده پخش شده و سیستم‌ها را از طریق یک کلیپ فلش آلوده می‌کند.هنوز این وبسایت شناسایی نشده است و آدرس URL که فایل فلش آلوده در آن بوده است دائما تغییر می‌کند. این باج افزار نیز همانند تمام باج افزارهای دیگر، سیستم قربانی را قفل کرده و با ظاهر ساختن یک پنجره به فرد قربانی هشدار می‌دهد که اگر پولی دریافت نشود قفل سیستم هرگز باز نخواهد شد. البته مدت زمان محدودی برای پرداخت پول درنظر گرفته می‌شود تا کاربر دچار ترس و وحشت مضاعف شود. سارقان پشت صحنه، از وبسایتی برای دریافت پول استفاده می‌کنند که خود را در شبکه Tor پنهان کرده است.

ظهور باج افزار جدید در دل بازی‌های مشهور

نسخه جدیدی از باج افزار مشهور CryptoLocker طرفداران گِیم‌های آنلاین را مورد هدف قرار داده است. باید مراقب امنیت خود باشید.

محققان شرکت Bromium Labs نسخه جدیدی از باج افزار را کشف کرده‌اند که گیم بازهای آنلاین را مورد هدف قرار داده و سیستم آن‌ها را به ازای دریافت پول قفل می‌کند. این بدافزار که بیش از ۲۰ بازی را دربرگرفته است، از طریق یک وبسایت آلوده پخش شده و سیستم‌ها را از طریق یک کلیپ فلش آلوده می‌کند.

هنوز این وبسایت شناسایی نشده است و آدرس URL که فایل فلش آلوده در آن بوده است دائما تغییر می‌کند. این باج افزار نیز همانند تمام باج افزارهای دیگر، سیستم قربانی را قفل کرده و با ظاهر ساختن یک پنجره به فرد قربانی هشدار می‌دهد که اگر پولی دریافت نشود قفل سیستم هرگز باز نخواهد شد. البته مدت زمان محدودی برای پرداخت پول درنظر گرفته می‌شود تا کاربر دچار ترس و وحشت مضاعف شود. سارقان پشت صحنه، از وبسایتی برای دریافت پول استفاده می‌کنند که خود را در شبکه Tor پنهان کرده است.

برای آگاهی بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید ...

بازی‌های تک-بازیکن مشهور که به این بدافزار آلوده شده‌اند شامل Call of Duty و Minecraft و Dragon Age و F.E.A.R و Half-Life 2 هستند. هم چنین بازی‌های آنلاین مانند World of Warcraft و Day Z و League of Legends نیز جزء بازی‌های مورد هدف هستند.

اگرچه هنوز گزارشی در مورد آلوده شدن بازی کلش آف کلنز اعلام نشده است ولی احتمال آلوده شدن این بازی با توجه به طرفداران آن در دنیا ممکن است وجود داشته باشد.

این اتفاق نشان می‌دهد که باج افزار‌ها بسیار پیشرفته‌تر شده‌اند و به دنبال اهداف بیشتری هستند. نوجوانان شاید هیچ برنامه خاصی روی سیستم خود نداشته باشند اما حتما یک گیم مشهور را دارند و آن را بازی می‌کنند. در بسیاری از موارد نیز کسی خیلی به امنیت گیم‌ها اهمیت نمی‌دهد و همین خوش بینی باعث موفقیت باج افزار‌ها و دیگر بدافزار‌ها می‌شود.

باج افزار چیست ؟

باج افزار به نوعی بدافزار گفته می‌شود که به سیستم کاربر نفوذ کرده، اطلاعات آن را قفل می‌کند و در ازای شکستن قفل از کاربر پول می‌خواهد.
چگونه باید با یک باج افزار مقابله کرد؟

نوجوان ۱۷ ساله‌ای با یک پیام در کامپیوترش روبرو شد که از او خواسته بود یا ۱۵۰ دلار به حسابی واریز می‌کند یا مطابق با قانون با وی برخورد می‌شود. جوزف ادوارد بر اثر ترس ناشی از این پیام به زندگی کوتاه خود پایان می‌دهد و هیچ‌گاه نمی‌فهمد که آن پیام، باج افزاری بیش نبود که از سوی هکر‌ها برای باج گیری طراحی شده است.

چیزی که یک باج افزار را خطرناک جلوه می‌دهد این است که می‌تواند ناگهان تمام سیستم شما را از کار انداخته و شما را برای پرداخت باج زمین‌گیر کند. برخی باج افزارهای پیشرفته می‌توانند پیغام‌هایی کاملا شبیه به پیغام پلیس طراحی کرده و به کاربر نشان دهند تا او را دچار ترس و توهم کنند. کافی است کسی از سایت‌های پورن دیدن کرده باشد یا در اینترنت حرف‌های انتقادی زده باشد تا دچار توهم شود.

ریشه باج افزار کجا است؟

باج افزار‌ها معمولا از طریق یک فایل آلوده در یک ایمیل ظاهرا سالم، یا از طریق حملات فیشینگ که کاربر را مجاب می‌کنند روی لینک آلوده‌ای کلیک کند، به سیستم شما نفوذ می‌کنند. همچنین شبکه‌های اجتماعی یکی دیگر از بسترهای رشد باج افزار‌ها است. فایل‌های پی دی اف و آفیس آلوده می‌توانند حامل بدافزارهای مختلف از جمله باج افزار باشند.

چگونه پیشگیری کنید؟

تا می‌توانید باید از کلیک کردن روی لینک‌هایی که مشکوک هستند خودداری کنید. باید مراقب فایل‌های اتچ شده در ایمیل‌ها باشید و اگر مورد مشکوکی را دیدید با فرستنده ایمیل چک کنید که آیا او این ایمیل را فرستاده است یا خیر. همچنین باید به شدت مراقب حملات فیشینگ باشید. هر ایمیلی که قصد دارد شما را دچار هیجان‌های فوری و یا احساسات عمیق کند و از شما بخواهد به سرعت عکس العملی را نشان دهید و روی لینک یا دکمه‌ای کلیک کنید، دست نگه دارید و خوب به آن فکر کنید. هیچ‌گاه پسورد هیچ حسابی را از داخل ایمیل تغییر ندهید و حتی اگر قصد تغییر پسورد را دارید آن را مستقلا از طریق تنظیمات آن حساب انجام دهید.

مطمئن شوید که سیستم شما و نرم افزارهای آن آپدیت هستند. آپدیت‌ها عموما نقاط ضعف امنیتی را برطرف می‌کنند و باید نسبت به آن‌ها حساس باشید و آن‌ها را دائما چک کرده و نصب کنید.

فراموش نکنید که بک آپ گرفتن از اطلاعات به شما کمک می‌کند اگر سیستم به مشکلی برخورد کرد، اطلاعاتی را از دست ندهید.

چگونه آن را ریشه کن کنید؟

در برابر باج افزار به هیچ عنوان هیچ گونه پولی ندهید. مطمئن باشید که در سراسر دنیا هیچ پلیسی اطلاعات شما را برای گرفتن پول قفل نمی‌کند و هرگاه با این پدیده روبرو شدید مطمئن باشید که به باج افزار آلوده شده‌اید.

برای ریشه کن کردن باج افزار‌ها می‌توانید از برنامه‌های

DecryptCryptoLocker

Norton Power Eraser

Windows Defender online

Trend Micro ransomware remove tool

کمک بگیرید.

مطالب بیشتر از سایت ما

کنترل کردن حمله های دشمن به وسیله چینش درست کلش آف کلنز فارسی

اجرای XmodGame بر روی اندروید 5 و کامپیوتر کلش آف کلنز فارسی

آیا لاواهوند برای دفاع مناسب است ؟ کلش آف کلنز فارسی

سال نو مبارک ! اموزش کلش آف کلنز

۲ تکنیک پیروزی در وار از طریق جا به جایی میان چیدمان ها اموزش کلش آف کلنز

دانلود برنامه نقشه های کلش آف کلنز آموزش بازی کلش آف کلنز

دانلود برنامه Clash Paint Clans اموزش کلش آف کلنز

نسخه بی نهایت جم بازی کلش آف کلنز ! (Infinity) Infinity

دانلود برنامه Guide for Clash of Clans COC اموزش کلش آف کلنز

دانلود برنامه Clash War Manager اموزش کلش آف کلنز